לפרטים נוספים צרו קשר:

משרד עו"ד פלילי שרון נהרי
03-6969080 או 03-6968070

ברור לכל כי עבירת הרצח היא העבירה החמורה ביותר בספר החוקים ומשום כך התפקיד העיקרי של כל סנגור יהיה למנוע ממרשו שהות ארוכה ורבת שנים מאחורי סורג ובריח. כתוצאה מכך, מומלץ כי ייצוג נאשמים החשודים בביצוע עבירת רצח ייעשה אך ורק על ידי עורכי דין פליליים שצברו ניסיון רב בטיפול במקרים אלו.

הניסיון הוא מרכיב קריטי בכל תחום באשר הוא – אך במקרים של עבירות רצח – מקבלים הניסיון וההיכרות המעמיקה עם כל סעיפי החוק – משנה תוקף.

עבירת רצח היא החמורה ביותר מבין העבירות הפליליות. רצח מוגדר כמקרה בו אדם גרם למותו של אדם אחר כאשר הייתה כוונה לגרום למותו. ישנו הבדל בין רצח להריגה, בעיקר בעונש על כל אחת מהעבירות.

קיימים ארבעה מקרים המוגדרים במשפט הפלילי כרצח: רצח בכוונת תחילה, כל מקרה בו אדם גורם בכוונה או מחדל למות אחד מהוריו, מקרה נוסף הוא גרימת מוות בכוונה תוך כדי ביצוע עבירה, או כל מקרה של גרימת מוות תוך ביצוע עבירה שהבטיח התחמקות מעונש.

לייעוץ ראשוני - השאירו פרטיכם כאן

קיימים מקרים בהם ייגזר עונש קל יותר

גרימת חבלה במזיד, המובילה למותו של אדם יכולה להביא לידי הרשעה ברצח, גם אם לא הייתה כוונה תחילה להמית את הקורבן. לכן, כדי להוכיח שאכן בוצעה עבירת רצח נהיה חייבים להוכיח כי הייתה כוונה תחילה מאחורי המעשה. האם אפשר להשיג בקלות הוכחה כי הייתה החלטה מבעוד מועד להמית ? האם ניתן להוכיח בנקל כי נעשתה הכנה מקדימה לביצוע הרצח וכי לא הייתה התגרות מוקדמת של הקורבן? במידה ואחד מן התנאים לא יוכח יוכל בית המשפט לפסוק כי מדובר בעבירת הריגה ולאו דווקא רצח.

קיימים מספר מקרי רצח שחוק העונשין מגדיר כי ייגזר בהם עונש קל יותר מזה הקבוע בחוק. מקרים של מגבלה נפשית או שכלית של הנאשם יקלו למשל בעונש. העונש המרבי למורשע בעבירת רצח הוא מאסר עולם. עונש המוגדר כמאסר לתקופה בלתי קצובה, רק אם נשיא המדינה קוצב את העונש התקופה יכולה להיות 40 שנה או 25, לאחר ההרשעה הסופית קוצב הנשיא את מספר השנים אותם ירצה מבצע הרצח.

משרד עורכי הדין שרון נהרי מייעץ לנאשמים בעבירות רצח החל מרגע המעצר, מעניק ליווי צמוד ומקצועי וייצוג משפטי החל מרגעי החקירה הראשונית ובזמן המשפט. באם הואשמתם בעבירת רצח צרו קשר עמנו לאלתר ונגיע לייצג אתכם בצורה מקצועית ונאמנה.