עו"ד פלילי שרון נהרי לווינט: צריך לצמצם פגיעה בשמם של נחקרים

משרד עו"ד שרון נהרי | צווארון לבן, הסגרות ופלילי
משרד עו"ד שרון נהרי | צווארון לבן, הסגרות ופלילי
עורך דין פלילי שרון נהרי מעניק מגוון שירותים משפטיים בתחום הפלילי וייצוג בערכאות המשפטיות בסוגים רבים של עבירות פליליות. המשרד שעו"ד נהרי עומד בראשו הוכתר על ידי גלובס לאחד מעשרת משרדי עורכי הדין המובילים בישראל.

פרשת חקירת כוכב הילדים "יובל המבולבל" בחשד לשימוש בסם מסוג קוקאין, עלתה בשבוע שעבר לכותרות הראשיות. תמיד כשאישיות מפורסמת נעצרת או נחשדת, עולה גם הסוגיה של הפגיעה במוניטין ובשם הטוב שלה. YNET התייחסו לנושא בכתבה שהתפרסמה השבוע וביקשו את דעתם של עורכי דין מובילים, ביניהם עורך דין פלילי שרון נהרי, שאמר:

"לפני מספר שנים תוקן חוק המעצרים ונקבע איסור פרסום שם של חשוד למשך 48 שעות. זה תיקון שנכנס בעקבות נזק בלתי הפיך שנגרם לחשודים ידוענים או אנשי עסקים. מאחר שהפגיעה בשם הטוב נשארת לנצח, גם אם התיק נסגר וגם אם לא מוגש כתב אישום, אני מוצא פסול גדול מאוד לחשוף שמות כאשר מדובר בחשד בלבד".

נהרי הוסיף כי ""זכות הציבור לדעת וחופש הביטוי הם דבר מבורך, אבל ראוי שיגיע רק לאחר כתב אישום שמוגש נגד אדם. אם הוא לא חשוד אלא רק עד, צריך לחוקק חוק שיגן על עדים. המהלכים האלה גורמים לשיבוש הליכי משפט כשעדים מפחדים לדבר כדי שלא ייפגע שמם הטוב. צריך לצמצם את הפגיעה".

עדכונים נוספים