30 שנות מאסר נגזרו על האנס מגן העיר

Picture of משרד עו"ד שרון נהרי | צווארון לבן, הסגרות ופלילי
משרד עו"ד שרון נהרי | צווארון לבן, הסגרות ופלילי
עורך דין פלילי שרון נהרי מעניק מגוון שירותים משפטיים בתחום הפלילי וייצוג בערכאות המשפטיות בסוגים רבים של עבירות פליליות. המשרד שעו"ד נהרי עומד בראשו הוכתר על ידי גלובס לאחד מעשרת משרדי עורכי הדין המובילים בישראל.

באחת מפרשות האונס הקשות והמכוננות ביותר שנידונו בבית משפט כלשהו במדינת ישראל,  גזרו בשבוע שעבר שופטי בית המשפט המחוזי בתל-אביב לא פחות מ-30 שנות מאסר על אחמד בני ג'אבר שהורשע בביצוע האונס בגן העיר לפני כשנה. בנוסף לתקופת המאסר הארוכה, חויב הנאשם לפצות את המתלוננת ובן-זוגה בסכום של 258 אלף שקלים.

2013-06-30_0944

על פי כתב האישום החמור שהוגש כנגד החשוד, עקב ג'אבר במאי 2012 אחרי שני התיכוניסטים שהגיעו לחניון גן העיר ולאחר שנכנס לתא השירותים בו היו השניים הוא אנס את המתלוננת מספר פעמים ואף הכריח אותם לקיים יחסי מין לנגד עיניו. אחרי כשעתיים פסקה מסכת ההתעללות והנאשם עזב את המקום.

השופטים אשר דנו בתיק הגדירו אותו בתור "אחד מכתבי האישום המזעזעים ביותר שהם ראו מימיהם". המשפט התנהל בדלתיים סגורות וזאת על רקע העדויות הקשות שנשמעו בו. עוד בטרם נשמע גזר הדין פנתה המתלוננת לשופטים במכתב בו כתבה בין היתר כי "זה היה מעבר לאונס, אני לא יכולה להכיל את הסבל הזה. אני לא יכולה להסתובב בוקר, צהריים וערב, הוא השפיל אותי בתור אישה ובתור יהודיה". ראוי לציין בהקשר הזה כי המתלוננת אף פנתה לרשויות במטרה להכיר בה כנפגעת פעולת איבה וזאת על רקע מוצאו הפלסטיני של הנאשם.

במבחן התוצאה מדובר באחד העונשים החמורים ביותר שניתנו בישראל וזאת משום שגם אנסים שנשפטו לתקופות מאסר ארוכות יותר נשלחו לבית הכלא אחרי שביצעו שורה של עבירות ולא עבירה בודדת אחת. כך למשל, לפני כשנה שלח בית המשפט אדם שחטף חמש קטינות וביצע מהן מעשי סדום ל-45 שנות מאסר. על בני סלע שנודע בכינויו "האנס הסדרתי" נשלח בשנת 2000 ללא פחות מ-35 שנות מאסר וזאת לאחר שהורשע בלא פחות מ-13 מעשי אונס.

עדכונים נוספים