אי הרשעה של קטינים שנאשמו בהחזקת סמים

Picture of משרד עו"ד שרון נהרי | צווארון לבן, הסגרות ופלילי
משרד עו"ד שרון נהרי | צווארון לבן, הסגרות ופלילי
עורך דין פלילי שרון נהרי מעניק מגוון שירותים משפטיים בתחום הפלילי וייצוג בערכאות המשפטיות בסוגים רבים של עבירות פליליות. המשרד שעו"ד נהרי עומד בראשו הוכתר על ידי גלובס לאחד מעשרת משרדי עורכי הדין המובילים בישראל.

עו"ד פלילי שרון נהרי הצליח לשכנע את כבוד השופט יובל שדמי לתת הזדמנות לשני קטינים, שנגדם הוגש כתב אישום פלילי בהחזקת סמים לצריכה עצמית, ולא להרשיע אותם בפלילים.

במהלך הדיון בעניינם של השניים, טען עו"ד פלילי שרון נהרי כי יש לכבד את המלצת שירות המבחן בהסכמת המדינה. בנוסף צוין כי הנאשם הראשון קיבל חוות דעת חיובית משירות המבחן והתייחסות מביה"ס שלו. בנוגע לנאשם השני, נטען כי ישנו קשר משמעותי עם שירות המבחן, התגייסות להליך בסיוע ההורים והתייחסות של בית הספר אליו.

כבוד השופט שדמי פירט בגמר הדין כי היה זה המשפט היחיד של הקטינים וכי התסקירים בעניינם היו חיוביים ומעידים על בחירה באורח חיים נורמטיבי והפסקת השימוש בסמים. לכן, הוא קיבל את המלצת התסקירים ונמנע מהרשעתם.

השופט הסתפק במקרה זה של עבירת סמים בפסילת רישיון על תנאי. כמו כן, הקטינים חתמו על התחייבות להימנע מביצוע עבירות לפי פקודת הסמים בשנתיים הבאות. בנוסף, הקטינים יבצעו שירות לתועלת הציבור במשך 50 שעות.

 

עדכונים נוספים